Tabel Calorii Proteine lipide Glucide

….

DenumireCaloriiProteineLipideGlucide

Carne – peste si preparate

Carne de curca17924.58.5
Carne de miel2601820
Carne de oaie1811712
Carne de porc grasa3401530
Carne de porc slaba14220.46.3
Carne de pui142216
Carne de vaca grasa2771224.5
Carne de vaca slaba10420.42.2
Crap10418.92.8
Ficat de porc146.21936
Hering in sos tomat17016.210.41.8
Heringi1671810
Heringi in ulei32513.728.9
Icre crap19219.512.1
Macrou in sos tomat16414.510.61.6
Macrou in ulei25916.220.7
Parizer29010.226.8
Pateu de ficat26119.619.5
Salam de vara5192047
Stavrid114213
Stavrid in sos tomat12515.56.6

Fructe proaspete

Cirese2110.318
Grapefruit300.50.26.5
Lamai360.90.76.2
Mandarine400.80.18.7
Mere670.30.515
Pere791116
Portocale470.80.210.1
Prune890.60.121
Struguri932.11.718

Fructe uscate

Stafide3062.50.571

Grasimi

Margarina76482.5
Smantana2972.529.53
Ulei floarea soarelui930100
Ulei soia930100
Unt7216742
Untura de porc9270.299.5

Lapte si preparate

Branza de burduf36927.427.40.5
Branza de vaca1551394.5
Branza topita3667360.9
Cascaval23325191
Iaurt503.22.64
Lapte de vaca653.53.54.5
Lapte parf498272440
Telemea de oi30518.9241
Telemea de vaci27319.420.41

Legume conservate

Ardei1121.288
Bulion de tomate623.611.6
Castraveti in otet90.61.5
Fasole verde obisnuita181.10.42.5
Gogosari in otet150.73
Mazare verde boabe726.50.510.8
Pasta de tomate855.415.4
Tocana de legume73163.1
Varza acra181.23.3
Vinete in ulei921.882.4

Legume proaspete

Ardei gras rosu391.30.47.3
Ardei gras verde171.10.22.5
Cartofi8820.219
Cartofi noi801.70.217.4
Castraveti191.30.22.9
Ceapa uscata401.50.28
Ceapa verde2010.23
Ciuperci3550.52.3
Conopida302.80.33.9
Dovlecei180.90.13.2
Fasole verde3320.25.7
Mazare verde boabe968.40.514
Morcovi451.50.38.8
Pastarnac721.40.515
Patrunjel radacini201.10.33.1
Praz542.30.49.9
Ridichi190.30.13.8
Ridichi de iarna261.30.14.9
Rosii201.10.33.1
Salata verde221.90.32.9
Sfecla rosie431.30.19
Spanac253.50.32
Telina radacini331.40.35.9
Urzici687.90.77.1
Usturoi1377.20.226
Varza alba331.80.25.8
Varza Bruxelles5040.57
Varza rosie331.90.25.6

Leguminoase uscate si oleaginoase

Fasole boabe303231.747
Masline negre43720357.2
Masline verzi17712.5108.1
Nuci65021593.7

Ou

Oua de gaina17114120.6

Produse derivate din cereale

Biscuiti4258.29.574
Faina de grau349111.471
Faina de porumb3519.61.772.1
Gris3589.40.975.4
Orez3548.11.275.5
Paine de grau alba2477.50.452
Paine de grau intermediara2347.50.743
Paine de grau neagra2428.41.248
Paine graham2569.1151
Paste fainoase cu ou38610.22.279.1
Paste fainoase obisnuite36010.90.675.6

Produse zaharoase

Caramele cu lapte39496
Ciocolata cu lapte6056.94050
Dulceata de visine2820.7768
Gem de caise2400.6558
Gem de visine2500.8860
Miere de albine3040.50.2
Zahar410100
Mai vezi si incearca...
DROB DE MIEL

….

Share sa stie si altii !

Ti-a folosit ? Voteaza cum ti-a folosit !
AbiaSuficientIndeajunsNemaipomenitExceptional ( Apreciaza, sa stie si altii.)

Loading...